Hlavní obsah

Vyhrajte stavebnici LEGO monopostu Ayrtona Senny!

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Ve spolupráci s firmou LEGO pro vás máme další soutěž o stavebnici s tematikou F1 – po monopostu Mercedes-AMG máte nyní jedinečnou příležitost vyhrát rekordní monopost McLaren MP4/4 závodníka Ayrtona Senny!

Článek

Dnes si připomínáme absolutní ikonu formule 1, možná nejlepšího závodního jezdce vůbec – je to totiž na den přesně 30 let, co se Ayrtonu Sennovi stala osudná nehoda na okruhu v Imole. Senna sice není rekordmanem v počtu titulů (ty tři, které získal, však rozhodně nejsou málo), ale fanoušky po celém světě nadchl svým řidičským mistrovstvím podpořeným jedinečným charakterem ryzího závodníka. „Nenarodil jsem se, abych skončil druhý…“ Však to znáte. A pokud ne, tak si přečtěte náš článek o jeho životě a závodní kariéře.

McLaren MP4/4 a Ayrton Senna je doslova ikonická kombinace – Senna v sezoně 1988 vybojoval svůj první mistrovský titul a McLaren i díky Prostovi získal pohár konstruktérů.

Neméně ikonický je monopost McLaren MP4/4, jedno z nejúspěšnějších závodních aut F1 – dílo závodních géniů Steva Nicholse (inženýr zodpovědný za návrh) a Gordona Murraye (technický ředitel, který ho z kreslícího prkna převedl do reality), s nímž Senna a Prost vyhráli 15 z celkových šestnácti závodů ročníku 1988 (což je rekord, který až loni překonal monopost Red Bull RB19, s nímž Verstappen a Pérez vyhráli 21 z celkových 22 závodů), a pro tým McLaren tak získali pohár konstruktérů (jako doplněk k mistrovskému titulu pro samotného Sennu).

Záplava novinek

LEGO si na letošek pro automobilové nadšence připravilo doslova záplavu novinek, které jsme vám již představili, ale pro jistotu si je ještě připomeneme. Základní řadu Speed Champions rozšířily stavebnice Fordu Mustang Dark Horse, driftovacího speciálu Kena Blocka přezdívaného #hoonitron a dvojset závoďáků od BMW v podobě M4 GT3 a M Hybrid V8, řada Technic se pak rozšířila o monoposty formule 1 Mercedesu a McLarenu, k tomu speciály formule E a Extreme E (obojí v barvách McLarenu), supersport Lamborghini Huracán Tecnica v oranžové barvě a superbike Kawasaki Ninja H2R, vrcholem je pak velká stavebnice monopostu F1 Mercdedes-AMG, o kterou jste si s námi mohli již zasoutěžit.

A právě tuhle ikonickou dvojici ztělesnila nová stavebnice řady LEGO Icons – výstavní set monopostu v červeno-bílé barvě Marlboro s figurkou samotného Senny i s jeho typickou žlutou helmou se zeleným pruhem udělá parádu v nejednom obývacím pokoji, pracovně či kanceláři. Stavebnice je tvořena 693 kostkami a je primárně určená pro zkušené stavitele od 18 let, ale i menší stavitelé pod dohledem dospělého věrnou repliku závodního monopostu určitě zvládnou zkompletovat. Tuto stavebnici pořídíte na českém trhu za cenu kolem 1 700 Kč. Ale můžete ji mít také úplně zadarmo…

Dva kousky této stavebnice totiž můžete právě vyhrát! Stačí se stát fanouškem Garáže na Facebooku a pod soutěžním příspěvkem odpovědět na jednoduchou otázku – a pak si už jen držte palce, abychom náhodně vylosovali právě vás.