Hlavní obsah

Žižkov - Vyškov 3:2Vyškov podlehl Žižkovu, na vedoucí Duklu ztrácí čtyři body

Tlačítkem Sledovat můžete odebírat oblíbené autory a témata. Články najdete v sekci Moje sledované a také vám pošleme upozornění do emailu.

Fotbalisté Vyškova prohráli v oslabení v 26. kole druhé ligy na hřišti nováčka Žižkova 2:3 a na vedoucí pražskou Duklu ztrácejí čtyři zápasy před koncem čtyři body. Olomoucký B-tým zdolal Táborsko 1:0 a vystřídal ho na třetím místě.

Fotbalisté Vyškova se radují v přípravném utkání se Slovanem Bratislava z gólu.

Článek

Úvodní tři branky v duelu Viktorie s Vyškovem padly v rozmezí 20. až 33. minuty. Mezi dva góly domácích, které vstřelili Klusák a Batioja, se vměstnala proměněná penalta Krollise. Po změně stran srovnal Bayo. Jenže mezi 56. až 64. minutou uviděl dvě žluté karty po sobě autor úvodní trefy hostů. Pražané skórovali v 75. minutě, ale Sodomův gól kvůli ofsajdu neplatil. Domácí útočník se nakonec branky dočkal o deset minut později.

Vyškov nevyhrál druhé z posledních tří kol. Žižkov doma zvítězil potřetí za sebou, opět při tom dal tři branky a posunul se na 11. příčku. Od první sestupové pozice ho dělí čtyři body.

Olomoucké „béčko“ rozhodlo o triumfu nad Táborskem po necelé hodině hry díky Mikulenkovi. Hanáci neprohráli osmé kolo za sebou a z toho posedmé vyhráli. Doma naplno bodovali popáté v řadě. Jihočeši venku v druhé lize nezvítězili v sedmém duelu po sobě.

Fotbalová FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA - 26. kolo:
Olomouc B - Táborsko 1:0 (0:0)
Branka: 58. Mikulenka. Rozhodčí: Kotala - Dresler, Bureš. ŽK: Fiala, Dele (oba Olomouc). Diváci: 320
Žižkov - Vyškov 3:2 (2:1)
Branky: 20. Klusák, 33. Batioja, 85. Sodoma - 31. Krollis z pen., 52. Bayo. Rozhodčí: Pechanec - Hádek, Malimánek. ŽK: Medýnský (asistent trenéra) - Aberkane, Mafwenta, Sylla, Krollis. ČK: 64. Krollis. Diváci: 1432